Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klasy pierwszej

Listopad 07, 2017 Administrator Ogólna

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klasy pierwszej obchodziliśmy w Zespole Szkół w Zalesiu w piątek, 13 października 2017 roku. Akademia odbyła się pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. II gimnazjum i kl. IV - VI szkoły podstawowej z pomocą nauczycielek: Jolanty Turek i Danuty Gołojuch.

     Na początku przedstawiciel młodzieży powitał zebranych nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły i uczniów. Gimnazjaliści zaprezentowali kilka scenek z życia „pewnej” klasy. Lekcje języka polskiego, matematyki czy biologii odzwierciedlały w sposób humorystyczny, choć inteligentny zachowania i wypowiedzi uczniów. Po tej dawce humoru nasuwały się refleksje, że jednak praca nauczycieli wymaga wiele cierpliwości, poświęcenia i zaangażowania. Mamy nadzieję, że jej pozytywne efekty będzie można zobaczyć w przyszłości.

     Następnie dzieci podziękowały nauczycielom i pracownikom szkoły za działania dydaktyczne i wychowawcze,  pracę na rzecz utrzymania porządku i estetyki oraz troskę o wspaniałe posiłki. Wręczyły wszystkim różę, jako wyraz wdzięczności. Występy  były przeplatane piosenkami śpiewanymi przez naszych uczniów, np. „Witajcie w naszej szkole…”, „Nauczyciel dobrze wie”, czy „Czternastego października”.

      W drugiej części akademii odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dzieci z tej klasy zaprezentowały program artystyczny: wiersze, piosenki oraz tańce, których nauczyły się z pomocą wychowawczyni Barbary Trynieckiej. Rodzice ze wzruszeniem obserwowali występy swoich pociech. Potem odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Pani dyrektor Lucyna Gołojuch dotykała dużym ołówkiem lewego ramienia każdego dziecka.  Wręczyła im okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Podziękowała też wszystkim za przygotowanie i udział w akademii.

Po uroczystości uczniowie pozostałych klas rozeszli się do klasopracowni, aby kontynuować lekcje.

      Akademia z okazji Dnia Nauczyciela i włączenia pierwszoklasistów do społeczności szkolnej przebiegła w miłej, ale równocześnie poważnej atmosferze.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.