Sukcesy w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy i Umiejętności pod hasłem: „ Co wiemy o Świętach Bożego Narodzenia” – 10.12.18r.

Grudzień 19, 2018 Administrator Ogólna

Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności pod hasłem: „Co wiemy o świętach Bożego Narodzenia” odbył się w Zespole Szkół w Krzemienicy 10 grudnia 2018 roku. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Wiktoria Styś i Aleksandra Cyburt z kl. VII oraz Wiktoria Krauz i Oliwia Walat z kl. VI.

    Próbowały sił w czterech kategoriach: wykonanie kolędy, ozdabianie świątecznych pierniczków, test wiedzy o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem i test sprawnościowy. W każdej dziedzinie osiągały dość wysoki poziom. Miło było obserwować, jak dzielnie walczyły o każdy punkt w poszczególnych kategoriach. Ostatni werdykt wskazywał remis między drużyną z Medyni Głogowskiej a zespołem z Zalesia. W dogrywce między nimi – po zestawie ustnych pytań - szala zwycięstwa przechyliła się w nasza stronę. Drużyna z Zalesia wywalczyła I miejsce. Uwieńczeniem Turnieju były ciekawe nagrody: ciepły koc ze świątecznym nadrukiem i słodycze.

    Młodzież pogłębiła wiedzę o tradycji i zwyczajach Bożonarodzeniowych. Wykazała się kreatywnością. Turniej był okazją do poznania rówieśników z innych szkół.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.