Szkolna Wigilia – 21 grudnia 2018 r

Styczeń 10, 2019 Administrator Ogólna

     W ostatni dzień pobytu w szkole, przed Świętami Bożego Narodzenia, na początku uczyliśmy się. Z utęsknieniem jednak czekaliśmy na wspólne spotkanie przy Wigilijnym Stole. Panował świąteczny nastrój. W klasach i na korytarzu stały przystrojone choinki. Kolorowo mieniły się wykonane przez uczniów różne ozdoby: łańcuchy, bombki, aniołki, gwiazdki. Nuciliśmy kolędy. Każdy z nas był odświętnie ubrany.

     Wreszcie nadszedł ten moment, gdy zaproszono uczniów i pracowników szkoły na salę gimnastyczną. Usiedliśmy przy nakrytych stołach. Na początku pani dyrektor Lucyna Gołojuch powitała wszystkich i powiedziała, że celem naszego spotkania jest podtrzymanie tradycji wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Pan Ryszard Gołojuch poprowadził wspólną modlitwę za całą społeczność szkolną, nasze rodziny i zmarłych – tych, których już wśród nas nie ma. Jedna z uczennic odczytała fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Potem łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Z apetytem zjedliśmy pierogi – jedno tradycyjne danie wigilijne. Do tego był kompot z owoców.

     Następnie uczniowie starszych klas zaprosili nas do obejrzenia części artystycznej pt. „Cud nocy cichej.” Przygotowali ją pod opieką pani Jolanty Lepianki. Prezentowane teksty były rymowane –  wspaniały utwór poetycki o Bożym Narodzeniu recytowany przez Maryję i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli i Narratora. Przeplatano go kolędami i pastorałkami. Na końcu odśpiewaliśmy „Bóg się rodzi…”.

    Po części artystycznej poszczególne klasy zaśpiewały przygotowaną kolędę. Pięknie zaprezentowały się też przedszkolaki.

    Pani dyrektor, w imieniu organizatorów, wręczyła również nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu o św. Janie Kantym.

     W radosnym nastroju rozeszliśmy się do domów. Tu czekały nas przygotowania do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia oraz przedświąteczne porządki. Spotkamy się już w Nowym Roku 2019.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.