List dzieci z Zespołu Szkół w Zalesiu skierowany do Babć, Dziadków i Seniorów z okazji Ich Święta – Zalesie, 24. stycznia 2019 r.

Luty 26, 2019 Administrator Ogólna

Drogie Babcie, Dziadkowie

Drodzy Seniorzy

 

Dziękujemy Wam za to, że jesteście. To Wy wychowywaliście naszych Rodziców. Troszczyliście się o nich i troszczycie się o wnuków. Od Was dowiadujemy się o przeszłości i dzięki temu poznajemy historię rodzin, regionu i Polski. Uczymy się lepiej rozumieć otaczający nas świat. Staracie się uchronić nas przed tym, co złe. Dajecie poczucie bezpieczeństwa, ciepła i spokoju. Pomagacie finansowo rodzinom. Pracujecie po to, by przysporzyć przyszłym pokoleniom nowych dóbr: budowaliście domy, budynki gospodarcze. Praca w gospodarstwach rolnych jest ciężka, ale chcecie, byśmy jedli zdrową, ekologiczną żywność. Martwicie się, gdy chorujemy. Jesteście dla nas dobrzy.

Cieszymy się, że przyszliście do szkoły w Zalesiu na Wasze Święto 24 stycznia 2019 roku. Przygotowaliśmy wiele wierszy, piosenek i scenariuszy pod opieką nauczycieli. Przedszkolaki zaprezentowały humorystyczną scenkę, śpiewały piosenki i deklamowały wiersze.

Dzieci z klas I – III przypomniały postacie z bajek. Można je było rozpoznać po charakterystycznych strojach. W wypowiadanych słowach wyrażały marzenia o swojej przyszłości.

Starsi uczniowie zaprezentowali „Jasełka”, bo to przecież jeszcze czas Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewaliśmy wspólnie wiele kolęd ze szkolnym chórem.

Część artystyczna była przeznaczona dla Seniorów i miłych Gości: ks. Jana Krzywińskiego Proboszcza naszej parafii, ks. Marcina Pokrywki, Kazimierza Gołojucha Posła na Sejm RP, Edwarda Dobrzańskiego Wójta Gminy Czarna, Zbigniew Jurka Radnego Gminy Czarna, Henryka Kowala sołtysa Zalesia. Towarzyszyli nam też Rodzice. Pan Poseł przemawiał w imieniu zaproszonych Gości. Przypomniał o tym, że rodzina odgrywa istotną rolę w życiu społecznym i bardzo ważne jest podtrzymywanie wspólnych tradycji i więzi międzypokoleniowej. Przekazał wszystkim wiele serdecznych życzeń.

 W czasie trwania uroczystości bardzo uważnie patrzyliśmy na naszych Gości. Byliśmy szczęśliwi, gdy widzieliśmy uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. Dziękujemy za wspaniały odbiór i brawa, którymi były nagradzane nasze występy.

Po części artystycznej uczestników zaproszono na poczęstunek. Potem był czas, kiedy mogliście, drodzy Seniorzy, porozmawiać ze sobą i odnowić znajomości.

W przygotowanie uroczystości byli zaangażowani nauczyciele na czele z Panią dyrektor Lucyną Gołojuch, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Kolejne spotkanie planujemy za rok i serdecznie na nie zapraszamy.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.