Spotkania teatralne – 26 i 27 lutego 2019r.

Marzec 18, 2019 Administrator Ogólna

    „We wtorek, 26 lutego 2019 r., klasy VII, VIII szkoły podstawowej  i III gimnazjum z Zespołu Szkół w Zalesiu uczestniczyły w spektaklu

pt. „Balladyna.”

    Przedstawienie odbyło się na scenie dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana. Inscenizację przygotowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie, którzy wiernie oddali treść lektury Juliusza Słowackiego o takim samym tytule.

   Spektakl trwał około godziny. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role, a muzyka potrafiła odpowiednio oddać nastrój inscenizacji.”

                                                              *

  „W środę, 27 lutego 2019 r. klasy IV, V, VI z Zespołu Szkół w Zalesiu uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Czerwone Krzesło.” 

    Spektakl odbył się w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inscenizację opartą na powieści  Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” przygotowało pięcioro aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Jej treść nieco odbiegała od pierwowzoru, ale najważniejsze elementy zostały ukazane.

   Przedstawienie trwało około godziny. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role, a efekty specjalne (muzyka, gra świateł) wiernie oddały nastrój spektaklu.”

                                                               *

    „W tym samym dniu, 27 lutego 2019 r. przedszkolaki i uczniowie klas I – III ze szkoły w Zalesiu obejrzały spektakl pt. „Afryka Kazika”.

Sztuka została wystawiona również przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

    Dzieci aktywnie włączały się w poznawanie Afryki i jej kultury wraz z Kazikiem podróżnikiem. Główny bohater przemierzał ten kontynent z północy na południe. Znosił trudy wyprawy na pustynię, do dżungli, buszu, Ruandy oraz kraju złota i diamentów. Nasz podróżnik spotykał na swej drodze wojowników pustyni, różne plemiona, poszukiwaczy złota, a także dzikie zwierzęta. Umiał jednak swoją dobrocią i życzliwością zjednać sobie wszystkich.

    Dzieci były zachwycone przygodami bohatera, bogatą scenografią, strojami aktorów, dynamiczną muzyką i piosenkami. Przeżywały wspólnie z Kazikiem jego przygody. Reagowały spontanicznie śmiechem, okrzykami i oklaskami. Zachwycała profesjonalna gra aktorów.

    Spektakl miał edukacyjny charakter, ale także dostarczył dobrej rozrywki. Zachęcał dzieci do kreatywności i poszukiwań. Choć jednocześnie ze sztuki wypływał morał: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.”

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.