Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Zalesiu – 5.02.2020r.

Luty 10, 2020 Administrator Ogólna

   Z wielką radością podjęliśmy się przygotowań do kolejnych obchodów Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Seniora w naszej szkole. Uroczystość odbyła się w środę, 5 lutego 2020 roku.

   Na początku pani dyrektor Lucyna Gołojuch powitała wszystkich Gości, rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Następnie słowa serdecznych życzeń skierowali do zebranych pan Kazimierz Gołojuch – poseł na Sejm RP, ks. Jan Krzywiński – proboszcz parafii Medynia Głogowska oraz pan Edward Dobrzański – Wójt Gminy Czarna. Podziękowali również za trud włożony w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

 

Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny. Młodsi uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Sowy zaprezentowali scenkę teatralną pt. „Rzepka”. Zachwycały wspaniałe stroje małych aktorów.

Dzieci z kl. I i II w montażu słowno – muzycznym wyrażały swoje pozytywne uczucia w stosunku do babć i dziadków. Przygotowały układ taneczny: taniec ludowy. Inspiratorką grupy była pani Barbara Tryniecka.

Przedszkolaki pod opieką pani Pauliny Panek i pani Moniki Pietraszek recytowały z przejęciem wiersze i śpiewały piosenki o babciach i dziadkach.

Następnie krótką inscenizację przedstawili uczniowie kl. IV (wychowawczyni pani Danuta Gołojuch). Nostalgicznie nastawieni do życia dziadkowie odmłodzili się przy swoich wnukach.

Uczniowie kl. VIII, pod opieką pani Ewy Jurek, zaprezentowali poetycką wypowiedź osób, którzy odczuwają już objawy starości: zapominanie się, gubienie przedmiotów. Przyjmują to jednak z humorem i pogodnym nastawieniem wobec życia.

Wypowiedzi uczniów były przeplatane piosenkami śpiewnymi przez szkolny chór prowadzony przez panią Agnieszkę Bernat.

Wszystkie teksty były dobrze słyszane dzięki temu, że zostało przygotowane właściwe nagłośnienie sali przez pracowników GOKiR w Czarnej.

Występy uczniów były nagradzane brawami. Na twarzach naszych Gości widać było wzruszenie, radość i szczęście. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuki, które tyle trudu włożyły w to, żeby okazać im miłość i szacunek.

Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały panie z Rady Rodziców oraz pracujące w naszej szkole.

Seniorzy dzielili się wrażeniami, wspomnieniami.

 

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Goście opuszczali nas z radością i wzruszeniem. Dziękowali za przygotowanie uroczystości i możliwość nawiązania bliższych relacji z dziećmi i szkołą.


 

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.