Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

Maj 04, 2020 Administrator Ogólna

Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

Szanowni Rodzice

  Dyrektor Zespołu Szkół w Zalesiu informuje, że we współpracy z Organem Prowadzącym trwają działania w kierunku spełnienia wytycznych Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dla przedszkoli, dotyczących ich przygotowania do otwarcia.

  Mając na  uwadze najwyższe dobro, jakim jest zdrowie i życie dzieci oraz pracowników placówki, otwarcie przedszkola nastąpi po zapewnieniu wszystkim jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa, co wymaga szeregu działań i zdobyciu odpowiednich środków ochrony w niezbędnej ilości. O terminie otwarcia przedszkola poinformujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem.

   Posłanie dziecka do przedszkola w czasie pandemii powinno być traktowane jako rozwiązanie wyjątkowe, wymuszone brakiem zorganizowania innej formy opieki nad dzieckiem. Nie może być również tak, że dziecko korzysta z przedszkola w wybranych dniach – musi to być jak najbardziej stabilne, aby zorganizować opiekę racjonalnie i w sposób bezpieczny.

  Proszę Rodziców o wstępną deklarację zamiaru posłania dziecka do przedszkola, aby można było się zorientować co do całkowitej liczby chętnych. Proszę do 6 maja (do godz. 9.00) przesłać e-maila na adres spzalesie@poczta.onet.pl z podaniem imienia i nazwiska dziecka        (piszą tylko te osoby, które na pewno poślą dzieci do przedszkola, jeśli tylko będzie ono otwarte). Deklaracja nie jest wiążąca, ale chcąc się właściwie przygotować, musimy znać liczbę dzieci, dlatego bardzo proszę o informację.

 Lucyna Gołojuch

 Dyrektor Zespołu Szkół w Zalesiu

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.