Nasze samopoczucie w czasie pandemii - rozwijamy zainteresowania.

Czerwiec 10, 2021 Administrator Ogólna

      Od października 2020 r. prowadziliśmy w szkole naukę zdalną ze względu na nasilone zagrożenia pandemią COVID-19. W czasie zajęć z wychowawcą w klasie piątej prowadzone były rozmowy z uczniami na temat ich samopoczucia i odczuć związanych ze zmianami w sposobie życia w tym trudnym czasie. Uczniowie wymieniali się informacjami o tym, jak wykorzystują wolny czas w sposób pożyteczny dla zdrowia fizycznego i poprawienia nastroju. Dodatkowe zajęcia i zainteresowania pomagają  im też poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie oraz rozwijają nowe, praktyczne umiejętności.

  Niektóre dzieci zaangażowały się w kuchni i nauczyły się przyrządzania różnych potraw. Gromadzą nowe przepisy. Interesują się składnikami pokarmowymi, które są potrzebne organizmowi. Pod okiem rodziców potrafią piec wspaniałe ciasta, których zdjęcia przesyłały.

Kilku chłopców systematycznie i już prawie profesjonalnie gra w piłkę nożną – zaprezentowali się na plakatach z piłką w czasie meczu. Pogłębiają też systematycznie wiedzę teoretyczną na temat tej dyscypliny sportu oraz znają życiorysy i osiągnięcia zawodników ze światowych drużyn.

Niektórzy, pod opieką rodziców, uczą się naprawiania różnych sprzętów i wykonywania potrzebnych w domu przedmiotów. Są też osoby zainteresowane ogrodnictwem, uprawą kwiatów i warzyw. Niektórzy mają domowe zwierzęta, np. koty, psy. Znają ich zwyczaje i troskliwie się nimi opiekują.

    Uczniowie stwierdzili, że w rozwijaniu zainteresowań wspierają ich rodzice, rodzina, koledzy i nauczyciele. Dzięki temu łatwiej zapominają o problemach, nie nudzą się i ciągle uczą się czegoś nowego.

Zalesie, maj 2021 r.                                                     naucz. Danuta Gołojuch

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.