Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I i II – 11 czerwca 2021r.

Lipiec 25, 2021 Administrator Ogólna

      Pandemia COVID – 19 zmieniła charakter pracy szkoły, procesu nauczania, a także sposób pracy szkolnej biblioteki. Musieliśmy dostosować się do wielu obostrzeń sanitarnych oraz do pracy zdalnej. Dlatego w czerwcu, kiedy  wszystkie klasy wróciły do szkoły, zaplanowaliśmy oficjalne pasowanie na czytelnika dzieci z klasy I i II.

Uroczystość odbyła się w piątek, 11 czerwca 2021 roku. Pani Małgorzata Sowa przyprowadziła dzieci do szkolnej biblioteki. Każde z nich miało na sobie wspaniały strój odpowiedni do odgrywanej roli, gdyż zaprezentowały bajkową część artystyczną.

Wspaniale nauczyły się tekstów, a swoje role odgrywały z wielką ekspresją i swobodą.

   Następnie pani Danuta Gołojuch  w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną omówiła z dziećmi, czym jest biblioteka, czytelnia, karta książki, karta czytelnika, katalogi. Pokazywała te elementy w dużych bibliotekach, także internetowych. Wyjaśniła, jak należy zachowywać się w bibliotece, jakich przestrzegać zasad, gdzie znajduje się księgozbiór dla młodszych dzieci.

Wspólnie przypomniano o co prosi książka.

    Następnie uczniowie złożyli Przyrzeczenie Czytelnika i odbyło się pasowanie na czytelnika.  Każdy otrzymał Dyplom pasowania na czytelnika. Potem uczniowie mogli wypożyczyć sobie książki spośród wcześniej przygotowanej literatury dziecięcej.  

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie byli zainteresowani tematyką, chętnie zabierali głos i zadawali wiele pytań.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.