Odwiedzamy cmentarz parafialny w listopadzie 2021r. – w ramach akcji „Szkoła pamięta”

Listopad 12, 2021 Administrator Ogólna

       Nasza szkoła przystąpiła do kolejnych, zaplanowanych działań w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

      W czasie odwiedzin cmentarza parafialnego uporządkowaliśmy przynajmniej jeden bezimienny i opuszczony grób. Odwiedziliśmy groby naszych bliskich zmarłych. Poświęciliśmy czas na to, aby przypomnieć historie rodzinne związane ze zmarłymi osobami z rodziny.

      Zachowanie pamięci o przodkach jest ważnym czynnikiem budującym naszą tożsamość. Nabieramy poczucia przynależności do wspólnoty o podobnych tradycjach, poglądach. Zrozumieliśmy, że nasi przodkowie żyli w gorszych czasach, ale potrafili przezwyciężyć trudności i problemy – co z kolei umacnia w nas wiarę w siebie. Pomagali nam w wielu działaniach, np. w budowie domów, opiece nad wnukami oraz wspierali pomocą i radą. Działania przodków i nasze wplatają się w historię regionu i Polski.

      Na cmentarzu byli uczniowie kl. V i VI  (2 listopada 2021 r.) oraz kl. IV (5 listopada 2021 r.) pod opieką wychowawczyń: Jolanty Turek, Danuty Gołojuch i Jolanty Lepianki.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.