Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

Kwiecień 04, 2022 Administrator Ogólna

   Jasnego  nieba nie zaciemniała żadna chmurka, a słońce radośnie uśmiechało się do uczniów, kiedy zdążali do szkoły niosąc podręczniki i przybory szkolne w nietypowych „plecakach”. Można było zauważyć kosz na produkty spożywcze, samochód zabawkę,…

   To nie jedyne tego dnia atrakcje oraz nie jedyne odstępstwo od codziennego szkolnego porządku. Kolorowe stroje wychowanków i radosne miny miały świadczyć o tym, że to 21 marca, pierwszy dzień wiosny. Tę wyjątkową datę zwiastującą cieplejsze, dłuższe dni, zmiany w krajobrazie, radość i lepsze samopoczucie trzeba było zaakcentować w sposób szczególny. I tak też się stało!

   Po dwóch godzinach lekcyjnych wszystkie klasy z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania Pani Wiosny. Młodsze dzieci malowały ją, a starsze tworzyły kukły, do zrobienia których wykorzystano materiały, oczywiście ekologiczne.

   Następnie w sali gimnastycznej odbyła się prezentacja prac, które obecnie zdobią szkolny korytarz. Kolejnym punktem uroczystości było zaśpiewanie wybranej piosenki o tematyce wiosennej i nie tylko. Śmiech dzieci, ożywione rozmowy, radosne okrzyki to oznaki , że wiosna zawitała do nas. Na koniec klasy  naszej szkoły stały się salami kinowymi. Wspólne oglądanie filmów zakończyło ten wyjątkowy dzień.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.