Wizyta strażaków w przedszkolu

Kwiecień 29, 2022 Administrator Ogólna

     Wizyta strażaka pana Krystiana Dobrzańskiego i Anny Walat z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w 13.04.2022r. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażacy zaprezentowali swoje stroje i sposób w jakim szybko trzeba je ubrać, bo wiadomo że w akcji ratunkowej liczy się czas.

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pan Krystian przeczytał dzieciom bajkę o ślimaku, który za wszelką cenę zrobił wszystko aby osiągnąć swój zamierzony cel. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki i odpowiadały na zadawane pytania.

Po zakończeniu części edukacyjnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci chętnie też przymierzały hełm strażacki.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom laurkami a za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie przedszkola otrzymały słodki upominek.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.