Światowy Dzień Ziemi

Maj 06, 2022 Administrator Ogólna

    22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest też wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy Dniem Kolorów Ziemi. Uczniowie przyszli ubrani w wesołe wiosenne kolory kojarzące się z naszą planetą. W tych optymistycznych barwach wyglądali niezwykle radośnie!

Kolejnym „punktem programu” zajęła się najmłodsza grupa naszych podopiecznych- wykonali plakaty pod hasłem „Ratujmy Ziemię”. Prezentują się z nimi na zdjęciach.

Czwartoklasiści z kolei przygotowali Kodeks Młodego Ekologa, wykorzystując w nim wiadomości z przyrody i umiejętności informatyczne.

Klasy 5 i 6 spędziła czas na łonie natury, gdzie szukali elementów środowiska, które chcieliby ocalić. Uwiecznili je na zdjęciach.

Uczniowie klas 7 i 8 mogli skonfrontować swoją wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska w teście konkursowym. Zwycięzcami zostali: z klasy VII: Oliwia Surowiec i Maciej Dobrzański z kl. VII Izabela Tasior i Kinga Kornak.

Wszyscy uczniowie pochwalili się wykonanymi w salach gazetkami z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.