„Wigilijny Wieczór” w naszej szkole

Styczeń 21, 2018 Administrator Ogólna

    To był ostatni dzień nauki w szkole w 2017 roku – piątek, 22 grudnia. Na początku odbyliśmy kilka lekcji, ale każdy z nas myślami wybiegał w przyszłość. Czuło się świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w tym roku przygotowaliśmy wspólną Szkolną Wigilię. Z radością udaliśmy się na salę gimnastyczną. Czekały na nas stoliki wyścielone białymi obrusami i udekorowane świątecznymi stroikami, które przygotowali uczniowie szóstej klasy. Na centralnym miejscu położono Pismo Święte, stała świeca, a na sianku leżały opłatki. Udekorowana choinka rozbłyskała bombkami i światełkami. Dołączyli do nas pracownicy szkoły. Wszyscy zajęliśmy miejsca przy stolikach i czuliśmy się jak ważni goście.

     Na początku z uwagą obejrzeliśmy okolicznościową część artystyczną przygotowaną pod opieką P. Jolanty Lepianki. Koleżanki i koledzy z kl. V oraz gimnazjum wprowadzili nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieli różne zwyczaje i obrzędy, a także kolędy. Potem zapaliliśmy świecę, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Katarzyna Reizer, przeczytała Ewangelię św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Pan katecheta, Ryszard Gołojuch, prowadził modlitwę za nas wszystkich, nasze rodziny i zmarłych nauczycieli, uczniów oraz krewnych i znajomych. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. To były wzruszające chwile. Następnie ze smakiem zjedliśmy wigilijne dania: przepyszne pierogi i czerwony barszczyk z paluszkami.

Poproszono poszczególne klasy do zaprezentowania wybranych kolęd. Czekały ich za to gorące oklaski i słodycze.

     Wręczono nagrody laureatom i uczestnikom Szkolnego Konkursu „Święty Jan Kanty – nasz Patron”.

     Na koniec Pani dyrektor Lucyna Gołojuch złożyła jeszcze raz wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne oraz podziękowała za pomoc w organizacji Szkolnej Wigilii.

   W radosnym nastroju rozeszliśmy się do domów. Mieliśmy już wiele planów na kolejne dni: wymienione przepisy na potrawy, ciasta i ciasteczka. Nie zapomnieliśmy o włączeniu się w okresie przedświątecznym w akcję Caritasu, aby podzielić się życzeniami i produktami z osobami potrzebującymi.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.