Dzień Seniora

Marzec 19, 2018 Administrator Ogólna

    Spotkaniem integrującym naszą społeczność zaleską jest Dzień Seniora.

W tym roku gościliśmy Seniorów w czwartek, 25 stycznia 2018 roku. Na szczęście, pogoda dopisała, nie było śniegu ani mrozu, więc Goście mogli łatwiej dotrzeć do naszej szkoły.

    Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, którą udekorowali gimnazjaliści.

Na oknach przypięto „choinki”, bałwanki, gwiazdki i bombki z białego kartonu. Ustawiono szopkę. Dekoracja wprowadzała w nastrój zimowy i Świąt Bożego Narodzenia.

    Gości powitała dyr. Lucyna Gołojuch. Głos zabrali również ks. Proboszcz Jan Krzywiński, Edward Dobrzański wójt Gminy Czarna, radny i prezes gminny OSP Zbigniew Jurek oraz sołtys Henryk Kowal. Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch nie mógł być obecny, ale przekazał Seniorom prezenty – „szyszki” z czekoladkami i słodyczami. Wszyscy przekazywali Seniorom życzenia na Nowy 2018 Rok.

Część artystyczną przygotowali uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyń: Barbary Trynieckiej i Małgorzaty Sowy.

Dzieci z klasy piątej przygotowane przez Panią Jolantę Lepiankę zaprezentowały okolicznościowy scenariusz. Przypomniały tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Były „Jasełka”, kolędy oraz piosenki i wiersze wyrażające wdzięczność dla ludzi starszego pokolenia za ich pomoc i trud w wychowaniu kolejnych pokoleń.

    Goście nagradzali występujących uczniów gorącymi brawami. Włączali się też w śpiewanie kolęd razem ze szkolnym chórem. Byli wyraźnie wzruszeni życzliwością okazywaną ze strony dzieci i młodzieży.

Dla naszych Seniorów przygotowano gorący posiłek. Nad stroną kulinarną czuwały panie z obsługi szkoły oraz z rady rodziców.

     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości, w tym także Urzędowi Gminy w Czarnej za wsparcie finansowe. Dziękujemy Drogim Gościom za udział i zapraszamy na kolejny rok. Cieszymy się, że spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.