Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi – 23 kwietnia 2018 r.

Maj 18, 2018 Administrator Ogólna

Dnia 23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w szkole w Zalesiu Światowy Dzień Ziemi. Nad jego przebiegiem czuwały nauczycielki Ewa Gaweł i Ewa Jurek. Maluszki obejrzały montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów kl. II gimnazjum. Okazało się, że najmłodsi mają dosyć dużą wiedzę na tematy ekologiczne – odpowiadały na pytania związane z nimi, znały zasady segregowania śmieci i pięknie śpiewały piosenki związane tematycznie z przyrodą. Każdy przedszkolak otrzymał zasłużony medal „Super Ekolog” wykonany przez uczniów kl. II gimnazjum na zajęciach technicznych. Nagrodą były także książeczki do kolorowania.

Dzieci klas I – III szkoły podstawowej uczestniczyły w konkursach ekologiczno – sportowych na sali gimnastycznej. Kibicowali im uczniowie starszych klas. Każdej dyscyplinie towarzyszyły ogromne emocje, a gorący doping zagrzewał uczestników do walki.

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej wykonali na technice „Ekozabawki”. Każda praca była niepowtarzalna, gdyż projekt tworzył indywidualnie każdy z uczestników konkursu.Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.

     Wreszcie najstarsi – młodzież z kl. VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum wykonali plakaty pod hasłem „Ratujmy Ziemię”. 

Część pracy miała być narysowana ołówkiem lub węglem. Plakaty zostały również umieszczone na tablicy na szkolnym korytarzu, gdzie mogły być oglądane przez innych uczniów.

     Światowy Dzień Ziemi obchodzony co roku w naszej szkole przypomina, że Ziemia jest tylko jedna i musimy ją chronić każdego dnia.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.