Warsztaty ekologiczne – 12 czerwca 2018 r.

Czerwiec 23, 2018 Administrator Ogólna

   „Warsztaty  wykonywania zabawek z odpadów” zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Eurogalicja” i odbyły się w Zespole Szkół w Medyni Łańcuckiej 12 czerwca 2018 roku. Wzięli w  nich udział uczniowie szkół z terenu gminy Czarna. Ze szkoły w Zalesiu uczestniczyli chętni reprezentanci klas: VI, VII oraz II i III gimnazjum.

Warsztaty prowadzili p. Mirosław Ruszała i p. Katarzyna Ruszała. Przypomnieli młodzieży pojęcie ekologii i konieczność ochrony środowiska dla dalszego życia i zdrowia ludzi. Jedną z form troski o środowisko jest wykorzystanie wtórne wielu przedmiotów i materiałów. Prowadzący demonstrowali takie przykłady. Przypomnieli też zasady bhp i konieczność ich przestrzegania w czasie trwania zajęć.

   W kolejnym etapie spotkania uczniowie wykonywali w grupach zabawki oraz różne przedmioty użytkowe. Wykorzystywali zebrane i przygotowane przez organizatorów materiały, które mogły stać się odpadami (śmieciami).

Uczniowie wykazywali się aktywnością, zaangażowaniem i dużą pomysłowością. Wykonane prace zaprezentowali publicznie. Musieli je opisać, podać cel ich zrobienia i możliwości wykorzystania. Zwracali uwagę na odczucia estetyczne i walory artystyczne pracy.

Uczniowie stwierdzili, że udział w warsztatach wzbogacił ich wiedzę ekologiczną i rozwinął nowe umiejętności, w tym manualne oraz pracy w grupie.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.