Poznajemy państwa Europy – Włochy - 4.06.2018 r

Lipiec 12, 2018 Administrator Ogólna

     W klimat słonecznej Italii wprowadzili nas 4 czerwca 2018 r. uczniowie kl.VI i VII szkoły podstawowej oraz kl. II i III gimnazjum. Cały program przygotowali pod opieką p. Krystyny Jurek.

    Na początku omówili warunki naturalne kraju śródziemnomorskiego będącego celem podróży tysięcy turystów, także z Polski. Zaprezentowali atrakcje turystyczne, obiekty architektoniczne i ciekawe zabytki. Przypomnieli słynnych Włochów: św. Franciszka z Asyżu, Leonarda da Vinci i innych. Uczniowie wysłuchali hymnu Włoch zachowując odpowiednią postawę.

Przypomniano związki Polski z Włochami poprzez osoby: papieża Jana Pawła II, królową Bonę, Zbigniewa Bońka. Uczestnicy i widzowie oglądnęli prezentacje multimedialną pt. „Włochy –kraj pięknych widoków i plaż.”  Spotkanie było przeplatane zabawami klasowymi. Układano puzzle z konturami Włoch. Kolejną dyscypliną było „Spaghetti” – wiązanie najdłuższego sznurka z jednego metra odcinków. Uczniom bardzo podobał się „pomidorowy krąg”, który polegał na podawaniu w kręgu klasowym pomidora, żeby nie wypadł z rąk i nie został zgnieciony. Rozgrywkom towarzyszyły melodie włoskie, zawsze pełne radości, energii i liryki.

    Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o Włoszech. Uważni i zdyscyplinowani słuchacze zostali nagrodzeni upominkami i oklaskami.

nasz patron

Święty Jan Kanty
ur. 23 lub 24 czerwca 1390 r.
zm. 24 grudnia 1473 r.

Ciekawe linki
Zespół Szkół im. Jana Kantego w Zalesiu
Zalesie 123, 37-126 Medynia Głogowska, tel.: 172261306, e-mail: kontakt@zszalesie.webg.pl
Powered by Viola © Grupa Webg.